Cikliniai pasiruošimo gimdymui užsiėmimai – BODYMIND
Ciklinius pasiruošimo gimdymui užsiėmimus – BODYMIND
Tai užsiėmimų ciklas besilau-kiančioms šeimoms. Užsiėmimus veda – praktikuojanti dula, kūno ir judesio terapeutė.
Kai pradedame lauktis, apie gimdymą norisi kuo daugiau sužinoti. Intelektinės žinios dažnai atneša ne tik ramybę, bet ir pasėja nerimą. Todėl svarbu atsigręžti į savo kūno išmintį, ugdyti savistabą ir gebėjimą atsipalaiduoti, kad į gimdymą leistumėmės pasitikėdamos savimi ir savo kūnu. Bodymind – tai patyriminio pasiruošimo gimdymui ciklas, kurio metu išbandysime įvairi-as kūno padėtis sąrėmiams ir stangoms, ieškosime savo unikalaus kvėpavimo ritmo, pamėgin-sime, kaip jaučiasi stūmimas. Taip pat pažvelgsime į savo vidų meditacijoje, ieškosime vidinės atramos ir resursų, kaip padėti sau pačiai gimdymo metu. Taip pat kartu su partneriais aiškin-simės gimdymo etapus, susipažinsime su įprasta gimdymo tvarka ligoninėje
1 užsiėmimas Gimdymo padėtys. Išgirsime šiek tiek teorijos apie dubens kaulus, jų judėjimą ir vaikelio kelią link gimimo. Mėginsime pajusti dubens kaulų mobilumą, bandysime judesius ir pozas, kurie tinka sąrėmių metu. Susirangysime į tradicinę stangų padėtį ant nugaros ir išmėgin-sime mažiau tradicines padėtis. Kaip jaučiuosi patogiausiai?
2 užsiėmimas Gimdymo kvėpavimas. Kiekviena ieškosime atsakymų, koks kvėpavimas mane labiausiai atpalaiduoja ir ramina, kodėl išvis kvėpavimas yra svarbus gimdyme. Ar iš tiesų egzistuoja „teisingas kvėpavimas“? Kaip kvėpuoti stangų metu? Koks kvėpavimas padeda stumti? Kaip reikėtų „iškvėpuoti“ ir „nestumti“? Ką reikėtų žinoti apie dubens dugną stangų metu? Gimdymas ir garsas: padeda ar trukdo?
3 užsiėmimas Gimdymo eiga (kartu su vyrais). Kokie pagrindiniai etapai? Kas svarbu kie-kviename etape? Kaip vyras gali padėti moteriai jais keliauti sklandžiai? Kas padės vyrui? Kaip malšinti skausmą? Kodėl ir kaip gimdymą valdo hormonai?
4 užsiėmimas Gimdymas Lietuvos ligoninėje (kartu su vyrais). Ko tikėtis ligoninėje? Ar reikia rašyti gimdymo planą? Koks tėčio vaidmuo komunikuojant su medikais? Kiek pasirinkimo lais-vės turime ligoninėje? Ar norėsime nuprausti rankas akušerei? Ką daryti su placenta?
Maloniai kviečiame apsilankyti mūsų organizuojamuose užsiėmimuose ir renginiuose!
Šeimos centras
Vienuolyno g. 17, LT-20114 Ukmergė