Apie mus

Teikiame kompleksinę pagalbą jaunoms šeimoms, stiprinant tėvystės įgūdžius bei skatinant šeimų emocinę gerovę Ukmergės rajono savivaldybėje.

Kas mes esame?

VšĮ Ukmergės šeimos centras – tai centras jaunoms, besilaukiančioms ir vaikus iki 6 metų auginančioms šeimoms, nėščioms moterims, mamai ir tėčiui, visai Jūsų šeimai. Tai vieta su įvairiomis veiklomis, užsiėmimais ir renginiais, mokymais bei susitikimais.

Įstaigoje organizuojame psichologinės pagalbos paslaugas (individualias ir grupines psichologo konsultacijas), socialinių įgūdžių ugdymą (šeimos įgūdžių klubas ir sėkmingos tėvystės įgūdžių ugdymo mokymai), sociokultūrines paslaugas (edukaciniai užsiėmimai šeimoms, meninės saviraiškos ugdymo užsiėmimai), teisinės pagalbos teikimą (teisinis konsultavimas), trumpalaikę dienos vaikų priežiūros paslaugą. Šeimos centre laukiamos visos šeimos, neišskiriant jų socialinės, ekonominės padėties. Besilaukiančios moterys ir jų šeimos nariai kviečiami į žindymo/nujunkymo paskaitas, ciklinius pasiruošimo gimdymui užsiėmimus, kūdikių masažo mokymus, kūdikių plukdymus baseine, paskaitas ir seminarus bei renginius, kurių tikslas skleisti pozityviąją tėvystę, taip pat padėti naujagimių tėvams pasiruošti tėvystei/motinystei.

Grupinių užsiėmimų metu, bei teikiant individualias konsultacijas, dirbantys psichologai padeda šeimoms spręsti problemas susidariusias dėl pogimdyminės depresijos, panikos atakų, santykių šeimoje/poroje problemų sprendimo, vyrų krizių atvejų įveikimo, vaikų raidos ypatumų, tėvų vaidmenų kūdikio gyvenime, vaikų auklėjimą, jų teises ir pareigas, apie santykį su bendraamžiais, neadekvatų vaiko elgesį, emocinės raiškos sunkumus, fiziologinius sutrikimus, savižudybių atvejus ir kt. Didelis dėmesys skiriamas atviriems ir neįpareigojantiems pokalbiams su mamomis, siekiant išsiaiškinti jų lūkesčius, stebėti ir laiku reaguoti bei identifikuoti problemas iki vaiko gimimo ir jam gimus.

2023 metais VšĮ Ukmergės Šeimos centras, įgyvendindamas Kompleksinių paslaugų plėtros šeimai programą, Ukmergės rajono jaunoms besilaukiančioms ir vaikus iki 6 metų auginančioms šeimoms, pradėjo įgyvendinti ankstyvojo ugdymo 7 intelektų lavinimo programą, kurią sudaro trys dalys, tačiau VšĮ Ukmergės šeimos centre įgyvendinamos 2 šios programos dalys, tai “Pažintys” ir  “Kelionės”. Programa teikiama tėvams ir vaikams, kai vaikų amžius yra nuo 5 mėnesių iki 4 metukų. Programos tikslas – suteikti tėvams visas reikiamas žinias apie tai, kaip ugdyti vaiką namuose, kai tėvai yra laikomi pagrindiniais vaiko mokytojais. Programa skirta tiems tėvams, kurie nori savo vaikams parūpinti maksimalias ateities galimybes. Ankstyvojo ugdymo 7 intelektų lavinimo programoje sutalpinta viskas, kas yra būtina pilnaverčiam ir sparčiam vaiko vystymuisi pirmajame septynmetyje. Sutinkama su tuo, kad daug kas įvyksta savaime, tačiau savaiminių pokyčių lygis, pobūdis ir greitis priklauso nuo to – kokią aplinką tėvai sukurs savo vaikams.

 

Didžiuojamės mūsų Šeimos centro
veiklos rezultatais!

19
Atliktų projektų
kurie prisidėjo prie paslaugų plėtros rajone.
1936
Suteiktų konsultacijų
individualių susitikimų su specialistais metu.
954
Suteikta pagalba
asmenims teikiant kompleksines psichosocialines ir edukacines paslaugas.
8
Savanoriai
prisideda prie VšĮ Ukmergės šeimos centro veiklų įgyvendinimo.
1

Ukmergės šeimos centro vadovė

Jurgita Vijūnė

Mielos šeimos, linkiu Jums atrasti jėgų ir net tada kai labai sunku, nebijoti pasipasakoti, paprašyti pagalbos ar pasidalinti savo patirtimis. Tikiu, kad turėsite jėgų pajausti savo vidinę ramybę, drąsos išjausti savo emocijas leidžiantis į kelią, kuriuo Jus nori nuvesti gyvenimas.

Mūsų partneriai

Sužinokite pirmieji.

Užsiprenumeruokite naujienas!

    Sutinku su Ukmergės šeimos centro taisyklėmis