Grupinės šeimų terapijos

Grupinės šeimų terapijos

Grupinės šeimų terapijos

Grupinės šeimų terapinės grupės

Pagrindinis šių grupių tikslas yra asmens identiteto šeimoje atstatymas, atkūrimas, sustiprinimas, išsaugojimas. Šeimos sistema – tai daugiau nei atskirų ją sudarančių asmenų visuma, ji sudaro naują kokybę. Asmens sutrikimus, simptomus imama suvokti kaip atliekančius šeimoje tam tikrą funkciją. Remiantis tokiomis teorinėmis pozicijomis, praktiškai padėti žmogui galima keičiant jo tarpasmeninę situaciją, jo santykius šeimoje. Terapijos tikslas yra ne tik pašalinti simptomus ar pritaikyti asmenybę prie aplinkos, bet sukurti naują gyvenimo būdą. Šeimos terapija remiasi trimis humanistiniais principais:

  1. Kiekvienas asmuo siekia išlikimo, tobulėjimo, suartėjimo, su kitais. Bet koks asmens elgesys yra šių tikslų siekimas.
  2. Tai ką visuomenė vadina liga, beprotybe, kvailumu ar blogu elgesiu, iš tikrųjų yra asmenybės pagalbos šauksmas, nelaimės signalas.
  3. Žmonės riboja tik žinios, savęs supratimo lygis. Žmogus nėra savo jausmų belaisvis, jo mintys ir jausmai glaudžiai susiję.

Nors kiekvienos šeimos gyvenimas yra savitas, kaip ir ją sudarantys asmenys, tačiau yra keletas bendrų dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį ir kuriais remiantis galima padėti atskiram asmeniui ir visai šeimai. Nesvarbu, kokia problemas žmones atvedė į psichologo kabinetą – visiems reikalingas tas pats vaistas, kuris galėtų sumažinti šeimos skausmą. Terapijos metu modeliuojami šilti saugūs, nuoširdūs santykiai, pabrėžiamas kiekvieno žmogaus unikalumas, prigimtinė vertė, išskiriami ir įvardijami asmenybės privalumai, akcentuojami laimėjimai. Šiais būdais padedama asmenybei susigrąžinti vertės jausmą, atsikratyti baimės, priimti save bei kitus tokius, kokie jie yra, priimti atsakomybę už savo sprendimus. Nefunkcionali komunikacija šeimoje – tai dar vienas barjeras, kuris neleidžia suprasti vienas kito net tada, kai to norima. Todėl grupinės šeimos terapijos metu daug dėmesio skiriama bendravimo mokymui, komunikacijos modeliavimui. Tuo tikslu taikomi ir specialūs pratimai, žaidimai. Šeimos nariai elgiasi pagal tam tikras elgesio taisykles, kurių sąveiką suformuoja šeimos sistemą, todėl dirbama taisant tarpasmeninio elgesio šeimoje taisykles.

Mūsų partneriai

Sužinokite pirmieji.

Užsiprenumeruokite naujienas!

    Sutinku su Ukmergės šeimos centro taisyklėmis